Понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00

Історія жовтої гумової качки

Історія жовтої гумової качки - funnyducks.com.ua

Історія гумових качок

Історія гумової качки розпочинається з 19 століття, коли гума отримала найбільше розповсюдженя. Джим Хенсон увіковічив качку, коли виконав пісню під назвою "Гумова качка" (англ. Rubber Duckie). Відомо, що вона була запатентована Американським патентним бюро. Судячи з усього, качка пройшла поважну єволюцію спочатку, ніж стала такою, якою ми її знаємо. Так, у 1886-м в США була запатентована велика і довольно натуралістична утка-манок. В 1904-м отриман патент на гумового чоловічка з пискавкою — він вже був іграшкою, але ще не був качкою. У 1928 році з'явилась пустотіла гумова іграшка-качка, але вона не була задумана, як іграшка для ванної. Первісна качка не вміла плавати, так як призначалась виключно для допомоги малюкам при прорізуванні зубів. Потім ще було кілька качок різного спрямування, і у 1949 році знайома нам маленька, жовтенька качка нарешті була запатентована у Каліфорнії.

Згідно докладам Американської асоціації маркетинга, у 1991 році качка входить в двадцятку самих популярних подарунків. Гумові качки плавають по усьому світу: у річці, струмку, океані.

А з чим купається ваша дитина?

Єрні із дитячого серіала "Вулиці Сезам" також пропагандувал качку, адже вона була його улюбленою іграшкою. Єрні постійно размовляв з качкою, носив її на різні шоу, грав з нею, це не могло не привернути увагу телеглядачів. Також Єрні написав пісню "Гумова качка" про свою улюблену іграшку, у 1970 році ця пісня трималась у топ-100 чартах протягом 9-ти тижнів.

erni

У 2001 році з'явилось повідомлення, що королева Єлізавета II обожнює свою гумову качку для ванної. Невгамовні англійці зразу же зробили качку для королеви, і вона довго користувалась популярністю у Великобрітанії. Зразу кілька фірм випустили нестандартний товар — качок одягли у різні костюми та додали їм риси  популярних історичних або літературних персонажів. Є чорна гумова качка, яка плаває догори лапками, качка у вигляді Аліси із Задзеркаллі з помаранчевим дзьобом, зеленувата качка — статуя Свободи. Божевільні колекціонери стали заламувати шальні ціни на аукціонах, з'явились клуби любителів качок по усьому світу, спеціалізовані магазини і онлайн-форуми. Англійці навіть заснували щорічну Велику британську гонку качок, коли тисячи людей запускають своїх качок у Темзу і дивляться, яку першу донесе до фінішної стрічки. У 2011-м у гонці взяли участь поряд 180 000 людей. Качині регати проводяться у США і Австралії, Німеччині і Аргентині.

королева уточка

Колекціонери качок зустрічаються у Великобританії, Німеччині, Канаді, США, Японії, Сінгапурі, Австралії та Нідерландах. У 2007 році у Книзі рекордів Гинесса був відзначен рекорд — колекція із 2583 унікальних, відрізняющихся один від одного качок.

Качка покоряє світ

У 2013 році у фінал конкурсу іграшок для Залу Слави вийшли 12 претендентів, серед яких були черепашки-ніндзя, мильні бульбашки, самоскит та інші гідні кандидатури.

Однак експерти визнали, що на цей раз уведення у Зал Слави іграшок США - гідні шахмати та гумова качка. Якщо з шахматами усе більш або менш зрозуміло, то відносно гумовой качки засновникам Зала Слави. припало давати пояснення, стосующієся її історії і значення.

Пристрасті по гумовій качці

Треба сказати, що у теперішньому часі навколо гумовой качки часто кіплять цілковито недитячі пристрасті. У 2013 році в американському штаті Вісконсін був прийнят спеціальний закон, легалізующий гонки гумових качок, які стали улюбленою розвагою місцевих  жителів. Справа в тому, що у  в подібних запливах приймаються ставки на переможця. Як правило, зібрані кошти йдуть на доброчинність, однако влада деякий час тому визнали, що мова йде про незаконні азартні ігри, і и наклали на гонки заборону. І у 2013 році цю заборону було снято. Подібні розгляди проходили також і в декількох інших американських штатах.

Гумова качечка, втім, являється не тільки предметом азартних ігр, але і об'єктом мистецтва.

Нідерландський художник Флорентін Хофман спорудив 16-метрову гумову качку і зі своєю арт-інсталяцією побував у Амстердамі, Сиднеї, Осакі і Гонолулу. У жовтні 2013 рока качка-гігант з явилась у США, де спокійно плавала у затоці, на березі якого розташовано місто Піттсбург.

Гонки гумових качок

Разом з  популярністю качечек з'явились нові ігри, де брали участь тіж самі качки. Качку кидають у воду, в басейн або іншу водойму. Той, чия качка пересече фінішну стрічку першою, оголошується переможцем.

Існує сотні гонок з качками в усьому світі. Самий великий заплив качок відбувся у Цінціннаті, штат Огайо. У запливі брали участь більш 100 000 качок.

До речі, 13 січня названий Днем гумової качки в усьому світі.

день резиновой уточки

У Сінгапурі щорічно 1998 - 2007 роках проводилася Велика Сінгапурська гонка качок (Great Singapore Duck Race). В призначений день у річку Сінгапур вивалювалося 100 000 гумових качок — лотерейних квітків, вартістю 10 сінгапурських доларів кожний. Той, чия качка приходила до фінішу першою, отримував приз — 1 мільйон сінгапурських доларів.

гонки резиновых уточек

У Лондоні проводиться Велика Британська гонка качок (The Great British Duck Race), у 2009 році у ній прийняли участь 205 000 гумових качок. У 2010 році гонка пройшла у четвертий раз.

В асортименті гумових качок "Веселi качки" кожний знайде для себе відповідний характер. Лікар знайде цілу колекцію качок на медичну тему. А для патріотів України ми зробили цілу українську серію.

Повернення до списку

Качка Поліцейська


Качка Україночка


Качка Козак


Качка Прапор UA